Sopot/Weekend z Witkacym: Sopocki Teatr Tańca „BESTIARIUM. Nienasycenie”

Zdjęcie: Sopot/Weekend z Witkacym: Sopocki Teatr Tańca „BESTIARIUM. Nienasycenie”

Fot. Maciej Zakrzewski.

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach Weekendu z Witkacym Teatr na Plaży zaprasza na pokaz przedpremierowy spektaklu BESTIARIUM. Nienasycenie oraz spotkanie z artystami pod wodzą Jacka Krawczyka. Spektakl w swobodnie łączących się trzech aktach jest swobodną interpretacją fragmentów dramatów Witkacego. Inspiracją są wybrane postaci z jego dzieł m.in. Wariat i zakonnica, Nowe wyzwolenie, Nienasycenie, Pożegnanie jesieni, Szewcy, W małym dworku, Mątwa, Mister Price czyli bzik tropikalny. Motywem, tematem wiodącym spektaklu są główne zagadnienia witkacowskiej twórczości – duchowe rozterki i przemiany człowieka, zatracanie się w szaleństwie i niemocy, upadek indywidualizmu, utrata zdolności przeżywania metafizycznego, nieuchronne wtopienie się w tłum jednolitych, zautomatyzowanych, wyjałowionych jednostek, wizja ostatecznego upadku kultury wysokiej i zdolności do uczuć wyższych.

koncept, scenariusz inspirowany fragmentami dzieł Witkacego: Jacek Krawczyk

współpraca koncepcyjna: Joanna Czajkowska

choreografia i wykonanie: Jacek Krawczyk, Joanna Czajkowska, Paulina Wycichowska, Grażyna Słaboń, Joanna Nadrowska, Magdalena Laudańska

muzyka: Marcin Dymiter

kostiumy: Alicja Gruca

wizualizacje: Katarzyna Turowska

światło: Rico

scenografia: Jacenty Krawczyk

PREMIERA: Piątek 26, sobota 27 maja 2017

Bilety: 30 i 20 zł

Rezerwacje: rezerwacje.stt@gmail.com.

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Sopot: Teatr na Plaży, al. Mamuszki 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close