Tarnów: VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA

Zdjęcie: Tarnów: VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA

Festiwal SCENA OTWARTA, materiały organizatora

Wersja do druku

Udostępnij

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie zaprasza na VIII Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA.Festiwal jest świętem sztuki tańca współczesnego w wykonaniu artystów z Polski, Węgier i Wielkiej Brytanii. Gromadzi uznane zespoły oraz choreografów – zarówno doświadczonych, jak i debiutujących. Popularyzuje dokonania teatru tańca i zwraca uwagę na niezwykłe środowisko twórców sztuki tańca. Jest też miejscem wymiany doświadczeń, okazją współuczestniczenia w tańcu terapeutycznym, w konfrontacji konkursowej i w mistrzowskich konsultacjach.

Ideą tegorocznej SCENY OTWARTEJ jest refleksja nad transgresją tradycji i współczesności. Wystąpią Richard Alston Dance Company z Wielkiej Brytanii, Szeged Contemporary Dance Company z Węgier, Polski Teatr Tańca z Poznania, Kielecki Teatr Tańca, Teatr V6 z Łodzi oraz młodzi, niezależni tancerze.  Artyści poprowadzą dialog z widzami na temat zmieniających się granic interpretacji tradycji i poszukiwania nowoczesności, tak w wymiarze indywidualnym jak i społecznym.

Festiwal poprzez szereg wydarzeń będzie stawiał pytanie, w jaki sposób na różnych płaszczyznach konfrontują się inspiracje pochodzące z kanonu sztuki ze współczesnymi realiami świata i wrażliwością artystów oraz odbiorców. Bowiem to właśnie dla publiczności tworzony jest program, który pasjonuje doświadczonych widzów i przyciąga tych, którzy nie zetknęli się wcześniej ze sztuką tańca, zarówno dzieci jak i dorosłych. Dzięki SCENIE OTWARTEJ coraz więcej osób, które do tej pory nie miały kontaktu z teatrem tańca, przekonuje się, że taniec może dostarczać wielu niezapomnianych przeżyć.

Ambasadorem Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca SCENA OTWARTA jest Jacek Przybyłowicz.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca SCENA OTWARTA jest współfinansowany z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „TEATR i TANIEC 2018”, budżetu Województwa Małopolskiego oraz przy wsparciu  Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

 

Program:

 

Richard Alston Dance Company Proverb and Other Dances

Teatr V6 Teatr Tańca Aquarius

Kielecki Teatr Tańca Alicja w Krainie Czarów

Polski Teatr Tańca w Poznaniu Wesele. Poprawiny

Szeged Contemporary Dance Company The Four Season – Feminizma i The Rite of Spring

 

Wydarzenia towarzyszące:  

Inkubator tańca – prezentacje konkursowe miniatur tanecznych autorstwa młodych polskich artystów, których motywem przewodnim będzie hasło „Tradycja. Transgresje”

Konkurs choreograficzny Tradycja. Transgresje

Warsztaty choreoterapii dla pedagogów, nauczycieli, terapeutów, rodziców pracujących i opiekujących się osobami z niepełnosprawnością

Promocja książki Nienasycenie spojrzenia pod redakcją Anny Królicy; wydarzeniu będzie towarzyszyć wystawa fotografii

Warsztaty teatralno-taneczne 55+ przygotowujące uczestników do udziału w spektaklu Wesele. Poprawiny Polskiego Teatru Tańca

Strona Festiwalu: www.scenaotwarta.pl oraz na profil na FB: www.facebook.com/Scena.Otwarta/

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close