VII Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty taneczne

Zdjęcie: VII Gdański Festiwal Tańca: Warsztaty taneczne

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Klub Żak w Gdańsku zaprasza warsztaty podczas VII Gdańskiego Festiwalu Tańca. Organizatorzy przygotowali ciekawe zajęcia zarówno dla tancerzy, jak i wszystkich innych zainteresowanych tańcem. W tym roku warsztaty poprowadzą:  Marta Domachowska (warsztat tańców polskich); Piotr Skalski, Paweł Konior, Tomasz Foltyn (partnerowanie); Wojciech Mochniej (Organic Dance Technique); Sylwia Hefczyńska-Lewandowska (technika tańca współczesnego); Alexandra Mišić (taniec współczesny); Compagnie Propos (taniec dla rodziców z dziećmi).

6-7 czerwca 2015 / godz.16.00-17.30 / Klub Żak

8 czerwca 2015 /godz. 16.00-17.00 / Klub Żak

Warsztat tańców polskich / Marta Domachowska / muzyka na żywo*

Tradycyjne polskie tańce odradzają się w ostatnich latach przede wszystkim w twórczości młodych pianistów (Piotr Orzechowski, Marcin Masecki), rzadko nadarza się jednak okazja, aby nauczyć się poruszać do tej specyficznej rytmiki. Warsztaty z Martą Domachowską – badaczką i animatorką polskiej kultury ludowej – pomogą zyskać swobodę ruchu i czerpać radość z zabawy na parkietach wiejskich i miejskich zabaw, potańcówek oraz wesel. Uczestniczyć w nich może każdy w wieku od osiemnastu lat, zarówno amatorzy, jak i osoby z doświadczeniem w tańcu.

10 – 11 czerwca 2015 / godz. 12.30-14.30 / Dance Fusion

Partnerowanie / Piotr Skalski, Paweł Konior, Tomasz Foltyn / dla tancerzy

Mogłoby się wydawać, że nie ma niczego trudniejszego niż samotność na scenie, lecz umiejętność współpracy z partnerem jest równie dużym wyzwaniem. Działanie z siłą grawitacji, dzielenie ciężaru oraz techniki bezwysiłkowego podnoszenia – każdy z tych elementów wymaga nieustannego treningu. Tancerze, którzy wezmą udział w warsztatach będą mogli szlifować technikę wraz z Piotrem Skalskim z Eksperymentalnego Studia Tańca Iwony Olszowskiej, Pawłem Koniorem specjalizującym się w improwizacji kontaktowej oraz Tomaszem Foltynem znanym z łączenia wielu odmiennych dziedzin sztuki.

11-13 czerwca 2015 / godz. 10.00 – 12.00 / Dance Fusion

Organic Dance Technique / Wojciech Mochniej / dla tancerzy

Warsztaty prowadzone przez Wojciecha Mochnieja oferują znacznie więcej niż pracę nad techniką. Istotne są w nich takie czynniki, jak waga i długość ciała, przepływ linii energetycznych, izolacja poszczególnych części ciała oraz droga przewodzenia impulsów. Wykorzystywane przez niego metody to między innymi gyrokinesis, floorwork oraz improwizacja, a efektem ich zastosowania ma być wywołanie u tancerza doświadczenia trójwymiarowości ciała w przestrzeni. Mochniej lubi stawiać wyzwania przed swoimi podopiecznymi, ważne są dla niego zaangażowanie, poświęcenie i zdolność do podejmowania ryzyka.

8-10 czerwca 2015 / godz. 10.00 – 12.00 / Dance Fusion

Technika tańca współczesnego / Sylwia Hefczyńska-Lewandowska / masterclass

Wykorzystanie pędu, zawieszenia, siły odśrodkowej, siły grawitacji, istota opozycji i negacji w ruchu oraz przepuszczanie energii przez ciało w taki sposób, by uzyskać jej swobodny przepływ – to niektóre z elementów, które leżą w kręgu zainteresowań Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej, najbardziej rozpoznawalnej postaci Śląskiego Teatru Tańca, której spektakle znane są z bogactwa kostiumów, scenografii oraz rekwizytów. W trakcie warsztatów poświęca dużo uwagi intencjom w ruchu, motywacjom, a także wpływowi emocji na poruszanie ciałem.

12-14 czerwca 2015 / godz.12.30 – 14.30 / Dance Fusion

Taniec współczesny / Alexandra Mišić / dla tancerzy

Warsztaty jednej z najbardziej cenionych artystek chorwackiego teatru tańca skoncentrowane są na rozwoju umiejętności z zakresu techniki i muzykalności przy jednoczesnym nacisku na wysiłek fizyczny. Istotne są tutaj złożone sekwencje ćwiczone zarówno na macie, jaki i poza nią. Dla Mišić ważne jest kondycyjne i wytrzymałościowe przygotowanie do tańca, organiczne możliwości ruchu, ekspresja, energia oraz rytm synkopowany.

13-14 czerwca 2015 / godz. 15.00-16.00 / Dance Fusion

Taniec dla rodziców z dziećmi 6 – 10 lat / Compagnie Propos / muzyka na żywo

Co oznacza ruch? Co mówimy, kiedy się poruszamy? Poszukiwanie odpowiedzi na te pytania stało się celem działalności Denisa Plassarda, twórcy francuskiego kolektywu Compagnie Propos. Nadrzędnym założeniem jego warsztatów jest odnalezienie dynamicznego połączenia pomiędzy językiem a ruchem i chociaż wygląda to na zadanie, którego mogą podjąć się wyłącznie doświadczeni tancerze, Plassard przemyca podstawowe elementy swoich założeń artystycznych do warsztatów z dziećmi i rodzicami.

Program warsztatów

 

6 -7 czerwca 2015 /godz.16.00 – 17.30 / Klub Żak

8 czerwca 2015 / godz.16.00 – 17.00 / Klub Żak

Warsztat tańców polskich / Marta Domachowska / muzyka na żywo*

10-11 czerwca 2015 / godz. 12.30-14.30 / Dance Fusion

Partnerowanie / Piotr Skalski, Paweł Konior, Tomasz Fołtyn / dla tancerzy

11-13 czerwca 2015 / godz. 10.00 – 12.00 / Dance Fusion

Organic Dance Technique / Wojciech Mocniej / dla tancerzy

8-10 czerwca 2015 / godz. 10.00-12.00 / Dance Fusion

Technika tańca współczesnego / Sylwia Hefczyńska-Lewandowska / masterclass

12-14 czerwca 2015 / godz. 12.30 – 14.30 / Dance Fusion

Taniec współczesny / Alexandra Mišić / dla tancerzy

13-14 czerwca / godz. 15.00 – 16.00 / Dance Fusion

Taniec dla rodziców z dziećmi 6 – 10 lat / Compagnie Propos / muzyka na żywo

* wstęp wolny

 

WARSZTATY / KARNETY

 
20 zł – na KARTĘ TANCERZA
60 zł
40 zł – KARNET 2-osobowy (dziecko+opiekun)
25 zł – BILET 2-osobowy (dziecko+opiekun)
 
Karnet obejmuje wszystkie zajęcia w danej grupie warsztatowej / wszystkie spektakle danego dnia.
Bilet – na wybrane zajęcia (dotyczy wyłącznie warsztatów „Taniec dla rodziców z dziećmi”)
 

Sprzedaż karnetów (imiennych) na warsztaty prowadzi wyłącznie Biuro Festiwalowe (BF): bezpośrednio lub przez stronę Festiwalu www.gdanskifestiwaltanca.pl (należy wypełnić formularz zgłoszeniowy – patrz: zakładka WARSZTATY / FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY). Płatność za warsztaty: przelewem na konto Klubu lub gotówką bezpośrednio w BF.

Od 4 maja można kupować karnety na warsztaty taneczne w ramach VII Gdańskiego Festiwalu Tańca.

Zajęcia będą odbywać się Studio Tańca DANCE FUSION, Gdańsk, ul. Hynka 69 (5 minut spacerkiem od Żaka na drugą stronę torów SKM).

 

Regulamin warsztatów

formularz zgłoszeniowy.

Zapisy na warsztaty tylko poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego.

W warsztatach mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie, zakupione karnety nie podlegają zwrotom.

Warunkiem uczestnictwa w warsztatach jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, po uzyskaniu potwierdzenia rezerwacji, uiszczenie opłaty za wybrane zajęcia oraz odbiór karnetu w siedzibie organizatora przed pierwszymi zajęciami.

Wpłat należy dokonywać na konto Klubu Żak: Bank Millenium S.A. | numer konta: 38 11602202 0000 0000 2892 5035.

WAŻNE! Warsztaty przeznaczone są wyłącznie dla osób pełnoletnich, a informacje o zmianach będą zamieszczane na stronie głównej.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Gdańsk: Studio Tańca DANCE FUSION,ul. Hynka 69/Klub ŻAK, al. Grunwaldzka 195/197

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close