Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019/Morze możliwości: Paulina Święcańska „Biały KWADRAT na czarnym tle”

Zdjęcie: Warszawa/Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019/Morze możliwości: Paulina Święcańska „Biały KWADRAT na czarnym tle”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Na inaugurację projektu Centrum Sztuki  Tańca w Warszawie 2017-2019 w Domu Kultury Kadr w cyklu Morze możliwości odbędzie się prezentacja spektaklu Biały KWADRAT na czarnym tle Pauliny Święcańskiej.

Biały KWADRAT na czarnym tle/ Paulina Święcańska/ prezentacja organizatorów: Fundacja Artystyczna PERFORM.

 

Spektakl improwizowany w przewrotny sposób nawiązuje do obrazu Kazimierza Malewicza, który został uznany za pierwsze dzieło nieprzedstawiające Czarny kwadrat na biały tle. Spektakl w swoich  założeniach koncepcyjnych porusza się w czystej formie wizualnej, opierając na ruchu z pogranicza teatru fizycznego, improwizacji kontaktowej, Ruchu Autentycznego oraz improwizacji, a także intuicyjnych partyturach (scores) związanych ze zbiorem skojarzeń dotyczącym tematu pustki i zapełnienia. Dodatkowym partnerem do ruchu jest muzyka na żywo, która uzupełnia, a często uwypukla temat, improwizację i jej wariacje. Powstające pomiędzy elementami dzieła scenicznego napięcie tworzy natomiast specyficzny świat, w którym osadzeni są abstrakcyjni bohaterowie bez kontekstu czasu i materii.

 

Koncepcja i choreografia: Paulina Święcańska

Taniec: Aleksandra Osowicz, Paulina Święcańska, Paweł Konior

Muzyka na żywo: Jakub Dykiert

Reżyseria świateł: Roman Woźniak

Premiera: kwiecień 2017

Czas trwania: ok. 40 minut         

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=CCSzZ-t02dY

 

Po prezentacji dwóch spektakli  (tj. ABSOLUTELY FABULOUS Dancers  HOTELOKO movement makers i Pauliny Święcańskiej) spektakli organizatorzy zapraszają na spotkanie artystów z widzami.

Spotkanie prowadzi: Hanna Raszewska-Kursa.

 

Bilety 10 zł / dostępne w kasach i na stronie Domu Kultury Kadr: http://www.dkkadr.waw.pl/

***

Centrum Sztuki  Tańca w Warszawie 2017-2019 to inicjatywa 18 warszawskich organizacji pozarządowych, skupiających ponad 70 artystów i artystek, którzy przez 3 lata będą prezentowali swoją twórczość w ramach jednego miejsca. Dyrektorkami CST będą Paulina Święcańska (Fundacja Artystyczna PERFORM) i Agata Życzkowska (Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’). W ramach programu prezentacji, Centrum Sztuki Tańca w Warszawie , będzie przedstawiać szerokie spektrum tańca współczesnego. W 2017 roku spektakle będą się odbywały w każdy poniedziałek od września do grudnia. W kolejnych latach program będzie rozbudowywany o inne działania, takie jak edukacja, animacje, teoria i krytyka tańca.

Program w 2017 roku podzielony jest na dwa cykle: Morze możliwości oraz Oko cyklonu.

 

Morze możliwości

Prezentacje przedstawiane w tym cyklu będą obrazowały różne praktyki i różne podejście do tańca współczesnego. Spektakle z tego cyku będą prezentowały propozycje z różnym podejściem do technik tańca współczesnego, także premiery, spektakle artystów debiutujących w dziedzinie tańca współczesnego i performansu lub artystów uznanych współpracujących z artystami z krótszym stażem, spektakle i instalacje dla dzieci.

Organizatorzy: Fundacja Artystyczna PERFORM, Fundacja Rozwoju Teatru ‘NOWA FALA’ / HOTELOKO movement makers

Partner projektu: Dom Kultury Kadr

Współpraca: Centrum w Ruchu, Fundacja Burdąg, Fundacja Ciało/Umysł, Fundacja Ciało się, Fundacja Movementum, Fundacja „Myśl w Ciele” / Warszawska Pracownia Kinetograficzna, Fundacja Rozwoju Tańca „Eferte” / Mufmi Teatr Tańca, Fundacja Scena Współczesna / Teatr Tańca Zawirowania, Fundacja Sztuka i Współczesność, Fundacja Sztuki Tańca, Fundacja Tradycji i Transformacji Sztuki / Teatr Tańca NTF, Stowarzyszenie „Akademia Umiejętności Społecznych”/ Teatr Limen Butoh, Stowarzyszenie i Kolektyw Artystyczny Format ZERO, Stowarzyszenie Ja Ja Ja Ne Ne Ne / TukaWach, Stowarzyszenie Strefa Otwarta / Warszawski Teatr Tańca, Stowarzyszenie Sztuka Nowa

Patronat medialny: taniecPOLSKA.pl, e-teatr, TVP Kultura, RDC, teatr dla was.pl, miesięcznik TEATR

Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Zakochaj się w Warszawie - logo współfinansowanie (miniaturka)

Program na kolejne miesiące oraz więcej informacji dostępne na stronach:

www.centrumsztukitanca.eu

www.facebook.com/cstwarszawa

http://www.dkkadr.waw.pl/

Centrum Sztuki Tańca w Warszawie 2017-2019 (miniaturka)Dom Kultury Kadr (miniaturka)

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 20:00

Warszawa: Dom Kultury Kadr, ul. Rzymowskiego 32.

powiązane

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close