Warszawa/Centrum w Ruchu: „JAK ZACZYNAĆ? – otwarta sesja pracy kursu choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”.

Zdjęcie: Warszawa/Centrum w Ruchu: „JAK ZACZYNAĆ? – otwarta sesja pracy kursu choreografii eksperymentalnej „Choreografia w Centrum”.

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Uczestniczki i prowadzące kursu Choreografia w Centrum zapraszają na otwartą sesję pracy.  Przez trzy miesiące kursu (sześć weekendowych sesji) podejmowały eksperymenty twórcze, zastanawiały się „jak zaczynać?” oraz jakie są podstawowe parametry dzieła choreograficznego. Teraz otwierają drzwi, nie próbując podsumowywać, prezentować efektów, ale kontynuując pracę, zapraszają widzów do przestrzeni dialogu, wspólnego myślenia wokół tego, co robią.

Od uczestniczek:

Obecność „zewnętrznego oka”, uwaga i otwarte spojrzenie na to, co i jak robimy, jest dla nas niezwykle cenne. Zapraszamy wszystkich chcących zobaczyć różnorodne próby choreograficzne, jak i dowiedzieć się nad czym i jak pracujemy na kursie.

Po sesji pracy organizatorzy zapraszają na poczęstunek.

Opis kursu:

CHOREOGRAFIA w CENTRUM
to projekt edukacyjny przeznaczony dla wybranej grupy osób, zainteresowanych pogłębioną praktyką choreograficzną. Projekt opiera się na założeniu, że choreografia to dyscyplina łącząca predyspozycje twórcze z inteligencją, wrażliwością i krytycznym spojrzeniem na otaczającą rzeczywistość. Przy rosnącym zainteresowaniu sztuką tańca organizatorzy  ciągle dostrzegają niedobór miejsc rozwoju i wymiany dla artystów poszukujących własnego języka choreograficznego.

Uczestnicy kursu poznają narzędzia choreograficzne, rozwijają umiejętności researchu, budowania choreografii i jej prezentacji oraz uczą się wspólnie myśleć i mówić o tym, co robimy i widzimy. Zajęcia w ramach kursu prowadzą trzy choreografki:  Marysia Stokłosa, Renata Piotrowska, Magdalena Ptasznik.

***

Jak dojechać: Stacja kolejki S1 i autobusu 521: PKP Międzylesie lub 525 (przystanek Pożaryskiego)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 15:00

Warszawa: Centrum w Ruchu (Wawerskie Centrum Kultury), ul. Żegańska 1A, sala 118, II piętro, w godz. 15.00-18.00.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close