Warszawa: Scena Tańca Studio 2017 – odsłona IV: „Mute”

Zdjęcie: Warszawa: Scena Tańca Studio 2017 – odsłona IV: „Mute”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Czwarta odsłona III edycji projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 30-31 lipca 2017 roku pod hasłem Mute. Kuratorkami tej odsłony są Katarzyna Bester i Karolina Wycisk, które zapowiadają:

„Lipcowa odsłona Sceny Tańca Studio będzie eksplorować relacje muzyki, dźwięku i ciszy w ich interakcji z działającym ciałem.

Pierwszego dnia Partyturę, rozpisaną na kolejne etapy akumulacji i redukcji gestów przedstawi Agnieszka Kryst. Choć ewidentne jest skojarzenie z terminologią muzyczną, Kryst operuje przede wszystkim skupieniem i ciszą, wykorzystując je do swoistej gry z percepcją widza. W Królestwie, prezentowanym tego samego dnia, Magda Jędra wraz z Izą Szostak poszukują nowych możliwości w tym, co trwałe i tym, co rozpada się i zmienia w inne, muzyczne lub ruchowe jakości. Relacja między porządkiem i władzą łatwo przechodzi tu w stan bezkrólewia i chaosu, który produkuje alternatywne układy między elementami nowego świata. Sebastian Zuber z kolei stworzy interaktywną przestrzeń, w której tancerka Elda Gallo będzie negocjować swoją obecność. W dźwiękowo-świetlnej przestrzeni relacja między elementami spektaklu i ciałem w ruchu zmienia się od symbiotycznej do zdominowanej przez jeden z nich. Performerka znajduje się tu w ciągłym procesie przemiany i ustanawiania swojej pozycji. Accalia,do tej pory nieprezentowana na polskiej scenie, zostanie dwukrotnie pokazana podczas tej odsłony STS-u. Drugiego dnia kolektywnym działaniem muzyczno-tanecznej grupy improwizatorek i improwizatorów będzie interwencja Square Dance na Placu Defilad. Ten choreograficzny pop-up uwidoczni architektonikę przestrzeni, wpisując tańczące ciała w chwilowe, zmienne relacje z otoczeniem. Dzień zakończy muzyczno-ruchowy performans kolektywu Bambuko w barzeStudio”.

Pełny tekst  kuratorski

PROGRAM

30 lipca (niedziela)

godz. 18.00, Foyer

Agnieszka Kryst, Partytura 

godz. 19.00, Malarnia

Magda Jędra, Królestwo

godz. 20.00, Duża Scena

Sebastian Zuber, Accalia

31 lipca (poniedziałek)

godz. 19.00, Plac Defilad

Chmielewska/ Kraczkowska/ Pastuszak/ Sitarz/ Zerek/ Duda/ Topolski/ Witkowski, Square dance. Music&dance improv gig

godz. 20.00, Duża Scena

Sebastian Zuber, Accalia

godz. 21.30, bar Studio

Bambuko (Joanna Duda, Qba Janicki, Katarzyna Pastuszak)

***

Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Cyklicznie przez kilka dni w miesiącu Teatr Studio będzie przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdą się wydarzenia, pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

– 20 zł / jeden spektakl

– 10 zł (Square dance. Music&dance improv gig)

 

Bilety do nabycia w kasie Studio teatrgaleria oraz za pośrednictwem strony internetowej Studio teatrgaleria: www.teatrstudio.pl

Kuratorki: Katarzyna Bester, Karolina Wycisk

organizatorzy:

Studio teatrgaleria,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka)    Studio Teatr Galeria (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo finansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close