Warszawa/Teatr Wielki: „Kreacje 7” – warsztat choreograficzny PBN

Zdjęcie: Warszawa/Teatr Wielki: „Kreacje 7” – warsztat choreograficzny PBN

Fot. Agafia Wieliczko.

Wersja do druku

Udostępnij

Najnowszy warsztat choreograficzny Polskiego Baletu Narodowego Kreacje 7 zostanie zwieńczony prezentacją powstałych miniatur baletowych na Scenie Kameralnej Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. W tym roku z zadaniem choreograficznym zmierzy się dziewięciu choreografów: Eduard Bablidze, Robert Bondara, Michał Chróścielewski, Tomasz Fabiański, Paulina Jurkowska, Adam Kozal, Lachlan Phillips, Kristóf Szabó oraz Kurusz Wojeński.

Kozal oraz Szabó debiutują w roli choreografów, zaś pozostali brali już udział w poprzednich warsztatach. Najważniejszym celem tego projektu jest umożliwienie tancerzom debiutu choreograficznego. W warsztatach uczestniczą chętni tancerze, którzy nie tylko tworzą choreografie lub występują, ale także koordynują kwestie techniczne związane z wystawieniem spektaklu, przygotowują kostiumy, zajmują się realizacją śwateł.

Managerem projektu jest w tym roku Paweł Koncewoj, który nadzoruje pracę wszystkich uczestników warsztatu.

Tak o swojej inicjatywie pisze Krzysztof Pastor, dyrektor Polskiego Baletu Narodowego: „Wprowadzając doroczne warsztaty choreograficzne do praktyki Polskiego Baletu Narodowego nie przypuszczałem, że ich rezultaty będą tak pozytywne. Po sześciu edycjach naszych Kreacji mamy już kilkoro choreografów, którzy nie tylko dostali szansę stworzenia nowych przedstawień w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, ale są także zauważani i angażowani przez inne zespoły baletowe w Polsce i poza granicami. Mam tutaj na myśli Roberta Bondarę, Annę Hop i Jacka Tyskiego, a inni utalentowani też rokują nadzieję na przyszłość”.

 

Choreografie:

Eduard Bablidze: Sonnets

Robert Bondara: Czkawka

Michał Chróścielewski: Ojciec Chrzestny

Tomasz Fabiański: W głowie tej

Paulina Jurkowska: Kreacje

Adam Kozal: 4.44

Lachlan Phillips: Farce

Kristóf Szabó: Z tego, co we mnie niezręczne

Kurusz Wojeński: ParaDuet

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:00

Warszawa: Teatr Wielki – Opera Narodowa, Sala Kameralna, pl. Teatralny 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close