Warszawa/Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u 2015: Lubelski Teatr Tańca „Hello Kitty”

Zdjęcie: Warszawa/Wydarzenia Teatralnego i Tanecznego OFF-u 2015: Lubelski Teatr Tańca „Hello Kitty”

Fot. Maciej Rukasz

Wersja do druku

Udostępnij

W dniach 14-21 kwietnia 2015 roku w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie odbędzie się piąta edycja przeglądu prezentującego najciekawsze spektakle tańca współczesnego i teatru ekspresji fizycznej, stworzone w ostatnich latach w Polsce (poza Warszawą). W ramach przeglądu wystąpi Lubelski Teatr Tańca – działająca od 2001 roku grupa, która łączy taniec i ekspresję fizyczną z rozbudowaną warstwą wizualną. Kierowany przez choreografa i tancerza Ryszarda Kalinowskiego zespół zaprezentuje spektakl Hello Kitty z 2012 roku w reżyserii Wojtka Kapronia, z udziałem tancerzy Lubelskiego Teatru Tańca i zespołu Pracownia Fizyczna z Łodzi. Przedstawienie jest próbą scenicznej trawestacji wybranych wątków z Dziennika Anny Frank. Jej relacja z ukrywania się przed faszystami stanowi punkt wyjścia do refleksji nad dążeniem do osiągnięcia wewnętrznej wolności.

„Kochana Kitty! Sądzę, że będę Ci mogła wszystko powierzyć, tak jak jeszcze nigdy nikomu, i mam nadzieję, że będziesz dla mnie wielkim oparciem”. Spektakl jest trawestacją wątków z Dziennika Anne Frank, dokonaną środkami tanecznymi, teatralnymi i wizualnymi. Stanowi próbę odpowiedzi na pytanie – jak pozostać „człowiekiem-samym-w-sobie”?

Lubelski Teatr Tańca o spektaklu:

W Hello Kitty pytamy o zagadkę tego życia Anne Frank, o zagadkę człowieka-samego-w-sobie, którą Anne rozwiązała pomiędzy trzynastym a piętnastym rokiem życia. W dwa lata ukrywania się w Oficynie przeżyła utratę dziecięcej naiwności, przeszła przyśpieszone dojrzewanie, które doprowadziło ją do przenikliwego zrozumienia swojej samotności. Jak można dokonać takiego odkrycia, zyskać wewnętrzną wolność, będąc tak bardzo, po wielokroć uwięzionym? Uwięzionym przez historię, przez własną społeczność, własne ciało?

Idea /reżyseria: Wojtek Kaproń

Wykonanie: Lubelski Teatr Tańca – Beata Mysiak, Wojtek Kaproń

Pracownia fizyczna: Paweł Grala, Wojciech Łaba

Dramaturgia: Grzegorz Kondrasiuk

Słowo: Mateusz Nowak

Udźwiękowienie: Maciej Połynko

Kostiumy: Jola Szala

Wizualizacje: Piotr Lu Lużyński/ Jolanta Gmur

Światła: Grzegorz Polak

Produkcja: Teatr Centralny – Centrum Kultury w Lublinie

Sprzedaż biletów (płatność gotówką):
w CSW Zamku Ujazdowskim w przeddzień i w dniach występów: w godz. 12.00 – 19.00
Rezerwacje w CSW (od 7 kwietnia): tel. 22 628 12 71-3 wew. 135

Ceny biletów: normalny 30 zł/ ulgowy 20 zł.

Więcej o wydarzeniu

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Warszawa: Budynek Laboratorium CSW, ul. Jazdów 2

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close