Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Helena Gołąb

Zdjęcie: Wrocław/Laboratorium Ruchu ESK 2016: „Skrypty z codzienności” – rezydencja: Helena Gołąb

Wersja do druku

Udostępnij

Laboratorium ruchu działające w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016 proponuje w czerwcu kolejną odsłonę zajęć z cyklu Skrypty z codzienności. Helena Gołąb zaprosi uczestników do balansowania na granicy performansu, tańca, teatru i codziennych zachowań. Wykład o twórczości Piny Bausch poprowadzi krytyczka tańca Anna Królica. Laboratorium ruchu zaprezentuje również widzom obejrzenie dwóch spektakli tanecznych.

Helena Gołąb – tancerka i choreografka, mieszkająca obecnie w Bilbao (Hiszpania). Absolwentka klasy tańca Państwowego Pomaturalnego Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy w Opolu. Następnie ukończyła studia taneczne w SNDO (School for New Dance Development) w Amsterdamie, otrzymując dyplom w dziedzinie choreografii (2002). Jako część treningu w SNDO otrzymała stypendium na kontynuację poszukiwań tanecznych w Wenezueli (Instituto Universitario de Danza) oraz w Dance Space Center and Movement Research w Nowym Jorku (zajęcia techniki release, improwizacji oraz joga). Dzięki stypendium w Caracas współpracowała i w ystępowała z grupą Neodanza. W listopadzie 2003 roku wygrała II Maraton Tańca w San Sebastian (Hiszpania). Rok później otrzymała stypendium Kultural Kontakt w Austrii – w jego ramach była tak zwanym Artist in Residence w TanQuartier w Wiedniu. Od roku 2002 pracuje z Natalią Monge i zespołem Organik, jednocześnie kontynuując pracę twórczą jako niezależna tancerka i choreografka. Tancerka tworzy autorskie choreografie: Pozytywka (1996), Line (1999), Stereotype (not) (2000, Amsterdam, Venezuela, San Sebastián), The right bell (200104), Neutron 918s (2001), Tellagorri z Natalią Monge (2001), Radio East (2004), Debut (2004), P.reformVer.on.ika z Antje Pfundtner (Bremen, 2006), not so solo (2007) z videoartystą Johannesem Lerpeiss’em. Występuje w Holandii, Niemczech, Polsce, Francji i Wenezueli. Jako pedagog prowadziła wiele zajęć i warsztatów na wyższych uczelniach, podczas festiwali I w ośrodkach choreograficznych w całej Hiszpanii, w Europie i Ameryce Południowej. Obecnie na stałe mieszka w Hiszpanii, gdzie kontynuuje swoją pracę jako niezależny twórca tańca.

Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Zapisy: atutysztuki@gmail.com
Telefon: 505 963 162

Projekt niemożliwy Piny Bausch: uobecnić wspomnienie poprowadzi Anna Królica – krytyczka, historyczka i teoretyczka tańca, kuratorka.

Część pierwsza wykładów – Data: 09.06.2013, Godz: 16.00

Miejsce: Biuro Festiwalowe IMPART 2016, ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Partnerem projektu jest Instytut Muzyki i Tańca.

Logo IMIT (miniaturka)

http://laboratoriumruchu.tumblr.com/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Wrocław: Biuro Festiwalowe IMPART 2016, ul. Mazowiecka 17

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close