Wrocław/Przegląd Piosenki Aktorskiej 2015: „Melancholia/Violetta Villas” – reż. i chor. Tomasz Wygoda

Zdjęcie: Wrocław/Przegląd Piosenki Aktorskiej 2015: „Melancholia/Violetta Villas” – reż. i chor. Tomasz Wygoda

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Podczas XXXVI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu Tomasz Wygoda zaprezentuje spektakl Melancholia/Violetta Villas. Przedstawienie powstało w koprodukcji Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu i Teatru Nowego w Łodzi.

O spektaklu:

Była jedną z najbardziej znanych, podziwianych i jednocześnie najbardziej wyśmiewanych i tragicznych postaci polskiego show-biznesu. Miała wspaniały głos, kontrowersyjny gust, repertuar poniżej swoich możliwości wokalnych i psychikę wrażliwą na najlżejsze muśnięcie losu. Dzięki wielkiemu talentowi, charyzmie i ciężkiej pracy osiągnęła światowy sukces, a kiedy zgasły światła Las Vegas i wróciła do Polski, z roku na rok była opuszczana przez najbliższych. Podziwiana przez ludzi za to, co było kiedyś, ale i szczerze przez nich nielubiana. Potężny głos, który docierał do milionów słuchaczy, fascynował i otwierał ich serca. Ostatnie lata swojego życia, nierozumiana przez ludzi, oddała bezdomnym zwierzętom. Umarła w nędzy, w zrujnowanym domu w rodzinnym Lewinie Kłodzkim, wśród psich i kocich odchodów.

Spektakl powstał z zachwytu Tomasza Wygody i Agnieszki Olsten nad Villas – mistyczką, dziwaczką, furiatką, dla wyznawców – świętą patronką. Tekst oddający wyjątkowość jej postaci przygotował Artur Pałyga. Na scenie zostanie pokazana fantazja na temat ostatnich chwil z życia Villas. To opowieść o jej sercu, strachu, o powracających wrażeniach wielkich sukcesów i bolesnych rozczarowań. Na scenie, z gromady jej zwierząt, wyłaniają się fani, byli mężczyźni, przyjaciele i wrogowie. Violetta Villas, słaba i zagubiona, do końca poszukuje swego ostatecznego powołania.

Violetta Villas sama dla siebie napisała tę piosenkę:

Ja jestem Violetta
Wrażliwa kobieta
Mam serce i duszę
W tym miejscu, gdzie mam
Kto nie zna Violetty
Ten nie wie, niestety,
Że nieba przychylić mu chcę

na podstawie tekstu Artura Pałygi I nikt mnie nie poznał

reżyseria /choreografia: Tomasz Wygoda
dramaturgia: Agnieszka Olsten
scenografia: Anna Met
muzyka: Jacek Szabrański
kostiumy: Marek Adamski
światło: Wojciech Puś, współpraca: Andac Karabeyoglu
asystent reżysera: Małgorzata Warsicka

występują: Monika Niemczyk, Beata Kolak, Justyna Szafran, Anita Wach, Anna Krysiak, Justyna Białowąs, Maciej Maciejewski, Piotr Trojan, Mateusz Janicki, Paweł Konior, Dawid Lorenc

oraz Jacek Szabrański – gitara i instrumenty perkusyjne

Bilety: 25, 35 i 45 zł.

 

ARCHIWUM PREZENTACJI

premiera •

godz. 17:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close