Wrocław/Wibracje taneczne: Teatr Dada von Bzdülöw – „Duety nieistniejące”

Zdjęcie: Wrocław/Wibracje taneczne: Teatr Dada von Bzdülöw – „Duety nieistniejące”

Fot. Marta Ankiersztejn.

Wersja do druku

Udostępnij

Duety nieistniejące to swoista, rodząca się z nudy „flânerie”. Dryfy, spacery, opowieści – zaczynające się stale na nowo i stale siebie wzajemnie przetwarzające; obecne i znikające; zauważane i odrzucane. 

 

Można by zatem sądzić, iż wszystko, co znika nawet po swym zniknięciu wiedzie jakiś potajemny żywot pośmiertny, wywierając na wszystko, co pozostaje, pewien utajony wpływ. Wszystko bowiem, co znika, przenika do naszego życia w minimalnych dawkach, częstokroć o wiele bardziej  dla nas groźnych aniżeli panujące nad nami moce…

Jean Baudrillard,  Dlaczego wszystko jeszcze nie zniknęło  Duety nieistniejące to już 42 premiera Teatru Dada von Bzdülöw.

Jednocześnie jest to ledwie drugi, po poniekąd legendarnej już Magnolii, duet założycieli i liderów artystycznych Dada w 19-letniej historii zespołu. Magnolia (premiera w 2002 roku) pokazana była dotychczas 21 krajach Europy, a w październiku zaprezentowana zostanie na kolejnej edycji Autumn Festiwal w Budapeszcie. Po dziewięciu latach nadszedł dla duetu Chmielewska-Bzdyl czas na napisanie kolejnego rozdziału…? na replikę…? na recycling…? na wydobycie utajonego…? na zamknięcie lub nowe otwarcie…?

koncept: Mikołaj Trzaska & Teatr Dada von Bzdülöw wykonanie: Katarzyna Chmielewska & Leszek Bzdyl

muzyka: Mikołaj Trzaska kostiumy: Katarzyna Piątek

video: Maciej Salamon słowa na wizualizacjach: Grzegorz Kwiatkowski

reżyseria świateł : Michał Kołodziej

Data: 15.02.2012
Godz: 19.00
Bilety:
20 zł, 15 zł
Rezerwacja biletów:
tel. 071/341 94 32
rezerwacje@impart.art.pl

Centrum Sztuki IMPART
ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław
Polska

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close