ENG
A A A
 czerwiec 2018 

Warszawa/Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski: Wystawa zbiorowa „Inne tańce”

28 kwietnia 2018 - 23 września 2018 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, ul. Jazdów 2.

Inne tańce to wystawa zbiorowa o jednym z najważniejszych zjawisk nowej sztuki w Polsce ostatnich lat: o śmiałych eksperymentach twórców tańca, teatru, performansu, sztuk wizualnych oraz muzyki eksperymentalnej, które ułożyły się w fenomen określany jako zwrot performatywny. Zostaną  na niej zaprezentowaneprace ponad dwudziestu artystek i artystów, m.in. Chóru Kobiet, Krzysztofa Garbaczewskiego, Anety Grzeszykowskiej, Komuny//Warszawa, Konrada Smoleńskiego, Aleksandry Wasilkowskiej, Wojtka Ziemilskiego i Marty Ziółek.

Burdąg k. Szczytna: „Centrum poza centrum/(A)symetrie” – intensywny warsztat Axis Syllabus. Prowadzenie: Frey Faust

30 maja 2018 - 3 czerwca 2018 | Studio Burdąg, Burdąg 68, 12-122 Burdąg k. Szczytna, Mazury, 194 km od Warszawy, 205 km od Gdańska.

W długi weekend na przełomie maja i czerwca 2018  w Studio Burdąg odbędzie się intensywny warsztat Axis Syllabus dla osób na różnych poziomach zaawansowania. Warsztat poprowadzi Frey Faust. Frey Faustma 56 lat i jest weteranem sceny tańca współczesnego w Nowym Jorku. Ma ugruntowaną pozycję w Europie i regularnie prowadzi warsztaty na kilku kontynentach. Przez ostatnie dwadzieścia lat zajmował się głównie wartością dydaktyczną stosowanych nauk ścisłych w sztuce, ze szczególnym uwzględnieniem anatomii i fizyki, a także elementów socjologii i psychologii kognitywnej. Pod koniec lat 90. XX wieku opracował interdyscyplinarny system analizy i badań ruchu o nazwie Axis Syllabus (AS).

 

Ceny: 880-1030 zł (w zależności od rodzaju noclegu)

Powyższe ceny obowiązują przy rejestracji i wpłacie bezzwrotnej zaliczki w wysokości 300 zł do 28 lutego.

Po tym terminie cena warsztatu: 1030-1180 zł

Zgłoszenia i pytania: Ksenia Opria - danceinpoland@gmail.com

Warszawa/ Wystawa „Inne tańce”: Spotkanie „Performans i archiwum w mediach internetowych”

30 maja 2018 | godz. 18:00 | Warszawa: Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Pracownia, ul. Jazdów 2.Pracownia mieści się na parterze Zamku Ujazdowskiego, za księgarnią, naprzeciwko wejścia do sali wystawowej.

Jako jedno z wydarzeń towarzyszących wystawie Inne tańce odbędzie się spotkanie Performans i archiwum w mediach internetowych, w którym udział wezmą: Małpeczki, dr Dorota Sosnowska, Michał Gulik. Jedno z ważnych pytań, jakie stawia wystawa Inne tańce, dotyczy kwestii współczesnego archiwum co w nim gromadzić? A także: jak je budować? Coraz częściej artyści w sposób bezpośredni traktują przestrzeń internetu jako platformę swoich działań czy też stałe środowisko dokumentacji. Performans, postteatr i nowa choreografia są coraz intensywniej obecne w mediach internetowych i to one właśnie najpełniej opisują dynamikę zjawisk artystycznych, wykraczających poza materialną formę. Klucz percepcji konkretnych działań jest określany indywidualnie przez odbiorcę. Czy media internetowe mogą być krytycznym archiwum, narzędziem kontestacji ustalonych kanonów? Stąd ważne się staje pytanie o same media internetowe i ich rolę w kształtowaniu i opisywaniu nowych zjawisk. Czy media internetowe mogą być nowym archiwum, a tym samym narzędziem poznawczym, czy też co najwyżej poznawczą protezą? Te kwestie zostaną poruszone podczas drugiej dyskusji towarzyszącej wystawie Inne tańce.

INFORMACJA DLA UŻYTKOWNIKÓW SERWISU
Przed przystąpieniem do użytkowania Serwisu www.taniecpolska.pl operator Serwisu poleca zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu.
Operator Serwisu poleca w szczególności zapoznanie się z postanowieniami Polityki Prywatności Serwisu w zakresie: Zapoznanie się z Polityką Prywatności Serwisu pozwoli wszystkim Użytkownikom na korzystanie z Serwisu zgodnie z obowiązującymi przepisami prawnymi oraz własną wolą wyrażoną w odpowiednich zgodach.
Operator Serwisu jest gotów odpowiedzieć na ewentualne pytania w sprawie wykonywania Polityki Prywatności Serwisu.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia