20 sierpnia 2023 roku o godz. 19.00 na dziedzińcu łotewskiego Zamku Bowskiego Balet Dworski Cracovia Danza zaprezentuje swój spektakl La Fortuna. Dama z łasiczką.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Spektakl La Fortuna. Dama z łasiczką opowiada historię związaną z główną bohaterką słynnego obrazu Leonarda da Vinci. Przedstawienie ukazujące historię obrazu i jej głównej bohaterki jest pretekstem do zwrócenia uwagi na arcydzieło Leonarda z kolekcji Czartoryskich, będące jedynym obrazem mistrza znajdującym się w Polsce i jednym z najsłynniejszych dzieł na świecie. Tytuł spektaklu nawiązuje do słów Leonarda: „Gdy przychodzi Fortuna, uchwyć ją mocno za grzywę, bo mówię ci, z tyłu jest łysa”. O zmienności losu na pewno wiele mogła powiedzieć sportretowana przez Leonarda Cecylia Gallerani, która miejsce wybranki serca Lodovica Il Moro, wielkiego Księcia Mediolanu z rodziny Sforzów, musiała odstąpić pięknej Beatrice.

Realizatorzy:

Reżyseria: Paweł Winsczyk
Choreografia i ruch sceniczny: Romana Agnel Choreografia z epoki odtworzona z traktatów włoskich z XV wieku: Barbara Sparti
Kostiumy: Martine Pichon i Monika Polak-Luścińska
Scenografia: Monika Polak-Luścińska

Więcej informacji o działalności Zespołu: link

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close