Barricade of Love

Zdjęcie: Barricade of Love

Fot. Tomek Kamiński

Wersja do druku

Udostępnij

Barricade od Love to połączenie spektaklu, happeningu i koncertu. Teatr Dada von Bzdülöw i zespół Pink Freud w oparciu o żydowskie pieśni partii Bund oddadzą hołd rewolcie studenckiej z maja 1968 roku. 

O projekcie: 
Pomysł realizacji spektaklu/happeningu/koncertu połączonych sił trójmiejskich artystów (zespołu Pink Freud oraz Teatru Dada) o tytule Barricade of Love zainspirowany został aranżacją socjalistycznych pieśni żydowskiej partii Bund w wykonaniu Pink Freud. Podążając za tym tropem, za tą zapomnianą linią intelektualną, lewackością, która była istotnym elementem przedwojennego ruchu intelektualnego w Polsce dochodzimy do pamięci o maju 68 roku. Maj 68 roku, tak łatwo negowany przez neokonserwatywną tendencję naszej współczesności, jest naszym dziedzictwem – dziedzictwem tańca w Europie. Bez tej rewolty nie pojawiłaby się przestrzeń do eksperymentu. Państwo (władza) nie zostałyby zmuszone do współudziału, do współtworzenia nowej sztuki. Nową sztuką w Europie po 68 roku był taniec. Barricade of Love jest hołdem dla tego aspektu naszej przeszłości.

Pink Freud – Jeden z najoryginalniejszych głosów we współczesnym jazzie. Zespół tworzy energetyczną spontaniczną muzykę improwizowaną, bogatą formalnie, intrygującą brzmieniowo. Pink Freud ma na swoim koncie cztery płyty: ZawijasyLive in JazzgotSorry music polska oraz Jazz fajny jest. Aktivist oraz Gazeta Wyborcza uznały Pink Freud oraz album Sorry music polska za jedno z najciekawszych wydarzeń ostatnich lat.

 

reżyseria: Leszek Bzdyl; choreografia i wykonanie: Katarzyna Chmielewska, Anna Steller,
Julia Mach, Magda Jędra, Anna Tytus, Ula Zerek, Filip Szatarski, Mariusz Jędrzejewski, Radek
Hewelt oraz Emilia Komarnicka (Teatr Wybrzeże); muzyka: Pink Freud w składzie: Wojciech
Mazolewski, Irek Wojtczak, Tomasz Ziętek, Kuba Staruszkiewcz; Wizualizacje: Dr Jahkill
(Jacek Staniszewski)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Teatr Wybrzeże, ul. Św. Ducha 2, 80-834 Gdańsk

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close