Dada von Bzdülöw, Le Sacre w ramach Bałtyckich Spotkań Teatrów Tańca w Gdańsku

Zdjęcie: Dada von Bzdülöw, Le Sacre w ramach Bałtyckich Spotkań Teatrów Tańca w Gdańsku

<p><strong>O spektaklu:</strong></p> <p> </p> <p>Teatr Dada von Bzdülöw weryfikuje sens mitu ofiarniczego. W iście dadaistycznym geście zerwania z wszelką tradycją, w tym wypadku trwającą od prawie stu lat tradycją święta wiosny, Teatr Dada stworzył alternatywną wersję tego dzieła, która rzekomo zarysowana była przez kompozytora w korespondencji z autorem libretta, i którą rzekomo odnalazł, w kryminalnych niemalże okolicznościach, tajemniczy profesor z Massachusett – Jeff Perec. <em>Le Sacre</em>, z początku ironiczne, z charakterystyczną dla Teatru Dada nonszalancją w traktowaniu tematu „wielkiego dzieła”, z czasem nabiera transowego rytmu, wciąga mroczną wizją naznaczonego zmęczeniem i zniewoleniem doąwiadczenia ludzkiego. Nierozerwalnym elementem tego spektaklu jest oryginalna muzyka skomponowana przez Mikołaja Trzaskę.</p> <p> </p> <p><strong>Muzyka:</strong> Mikołaj Trzaska</p> <p><strong>Reżyseria:</strong> Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska</p> <p><strong>Obsada:</strong> Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka,</p> <p>Dominika Knapik, Anna Steller, Leszek Bzdyl, Radek Hewelt, Dawid Lorenc</p> <p><strong>Kostiumy:</strong> Sławek Blaszewski</p> <p><strong>Światła:</strong> Michał Kołodziej</p> <p><strong> Premiera:</strong> 17 grudnia 2010</p>

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Teatr Dada von Bzdülöw weryfikuje sens mitu ofiarniczego. W iście dadaistycznym geście zerwania z wszelką tradycją, w tym wypadku trwającą od prawie stu lat tradycją święta wiosny, Teatr Dada stworzył alternatywną wersję tego dzieła, która rzekomo zarysowana była przez kompozytora w korespondencji z autorem libretta, i którą rzekomo odnalazł, w kryminalnych niemalże okolicznościach, tajemniczy profesor z Massachusett – Jeff Perec. Le Sacre, z początku ironiczne, z charakterystyczną dla Teatru Dada nonszalancją w traktowaniu tematu „wielkiego dzieła”, z czasem nabiera transowego rytmu, wciąga mroczną wizją naznaczonego zmęczeniem i zniewoleniem doąwiadczenia ludzkiego. Nierozerwalnym elementem tego spektaklu jest oryginalna muzyka skomponowana przez Mikołaja Trzaskę.

Muzyka: Mikołaj Trzaska

Reżyseria: Leszek Bzdyl, Katarzyna Chmielewska

Obsada: Izabela Chlewińska, Katarzyna Chmielewska, Tatiana Kamieniecka,

Dominika Knapik, Anna Steller, Leszek Bzdyl, Radek Hewelt, Dawid Lorenc

Kostiumy: Sławek Blaszewski

Światła: Michał Kołodziej

Premiera: 17 grudnia 2010

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close