Gdynia/Open’er Festival 2016: Marta Ziółek „ZRÓB SIEBIE”

Zdjęcie: Gdynia/Open’er Festival 2016: Marta Ziółek „ZRÓB SIEBIE”

Fot. materiały organizatorów

Wersja do druku

Udostępnij

Open’er Festival 2016 zaprasza na pokazy spektaklu Zrób siebie w choreografii Marty Ziółek. ZRÓB SIEBIE zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa pięciu perfomerów i performerek, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness. ZRÓB SIEBIE to utopia, wytwarzająca własny styl, język oraz seksualność. Proces ciągłego przekształcania tożsamości, która nigdy nie osiąga ostatecznego kształtu. To rodzaj tripu, który ciało zamienia w maszynę. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu. ZRÓB SIEBIE to gang, który do muzyki Lutto Lento bezustannie stwarza się i transformuje.

Koncepcja i choreografia: Marta Ziółek

Kreacja i performance:

Agnieszka Kryst // Beauty

Ramona Nagabczyńska // Coco

Robert Wasiewicz // Glow

Paweł Sakowicz // High Speed

Katarzyna Sikora // Lordi

Marta Ziółek // Angel Dust

Dramaturgia: Anka Herbut

Muzyka: Lutto Lento

Zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak

Wideo i oprawa wizualna: Krzysztof Bagiński

Kostiumy: Marta Ziółek

Scenografia: Dominika Olszowy

Menadżer produkcji: Dominik Skrzypkowski

Produkcja: Komuna// Warszawa

Marta Ziółek choreografka i performerka. Studiowała na wydziale choreografii w School for New Dance Development (SNDO) w Amsterdamie i na Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dla Komuny// Warszawa zrealizowała wcześniej projekt Ciało Oko (w ramach programu RE//MIX w 2013 roku) inspirowany sztuką amerykańskiej artystki Carolee Schneemann. Stypendystka prestiżowego stypendium Dance Web na ImPulsTanz Festival w Wiedniu (2011), uczestniczka europejskiej platformie „Europe in Motion” przeznaczonej dla młodych choreografów (2012), 2013 stypendystka the Amsterdam Fund for the Arts (2013). Ostatnio zaprezentowała m.in. projekt Black on Black inspirowany serią czarnych obrazów Rodczenki, eksplorujący ideę Czarnej choreografii, w Teatr Hetveem w Amsterdamie i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, a także opracowała choreografię do spektaklu Ewelina płacze Anny Karasińskiej (TR Warszawa). Razem  z Alexem Baczyńskim-Jenkinsem utworzyła w Warszawie ₭em – nową przestrzeń pracy twórczej. W swojej pracy Marta Ziółek testuje performatywne granice i skupia się poszerzaniu pola praktyki choreografii. Swym interdyscyplinarnym podejście bada granice pomiędzy sztukami wizualnymi, performansem i choreografią.

Projekt dofinansowany przez Urząd m.st. Warszawy oraz ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 M.st. Warszawa logo 2 w 1 (miniaturka)MKiDN dofinansowanie (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:15

Gdynia: Beat Stage, Lotnisko Gdynia Kosakowo

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close