Kraków/BalletOFFFestival: Dzikistyl Company „Radio Żelaza”

Zdjęcie: Kraków/BalletOFFFestival: Dzikistyl Company „Radio Żelaza”

Alicja Miszczor

Wersja do druku

Udostępnij

Krakowskie Centrum Choreograficzne zaprasza na pokaz spektaklu Radio Żelaza zespołu Dzikistyl Company, który odbędzie się w ramach BaletOFFFestivalu.

O spektaklu:

Według współczesnej filozofii Ayn Rand, której prace stanowiły inspirację do powstania spektaklu Radio Żelaza, to co zdarzyło się między innymi w Rosji Sowieckiej, czeka także współczesny świat. Autorka złowróżbnych analogii obnaża intelektualne trendy w Stanach Zjednoczonych i ich ucieleśnienie w atmosferze buntu z lat 60. Są to te same anty-rozumowe trendy i anty-rozumowy bunt, co w latach 20. w Niemczech, i reakcją na nie jest jeszcze więcej anty-rozumowego szaleństwa, tym razem ze strony religijnych fundamentalistów. Idei arystotelesowskich nikt już nie zna lub nie traktuje poważnie, postmodernizm w sztuce i postfilozofia w świecie intelektualnym przypieczętowała los Zachodu po wsze czasy. Jedynym świetlistym punktem są idee i prace Ayn Rand i jej spadkobierców.

reżyseria: Patryk Gacki

choreografia/taniec: Wioleta Fiuk, Michał Łabuś, Patryk Gacki, Natalia Madejczyk

Trailer

Wioleta Fiuk i Patryk Gacki – dyplomowani tancerze, choreografowie, którzy na swoim koncie mają spory dorobek artystyczny i wiele autorskich produkcji, m.in. Radio Żelaza, 7.2, The Pale Fox, Streetwise, Wasps. Na scenie teatru tańca założyciele kolektywu tanecznego Dzikistyl Company zadebiutowali autorskim projektem Dzieci innego Boga, w reż. Patryka Gackiego podczas Gdańskiego Festiwalu Tańca w 2011 roku. W teatrze dramatycznym jako autorzy ruchu scenicznego Fiuk i Gacki debiutowali przedstawieniem Nie-Boska Komedia, w reż. Adama Nalepy. Premiera odbyła się na dużej scenie Teatru Wybrzeże w Gdańsku w 2011 roku. W 2015 roku dołączył do zespołu Michał Łabuś. W latach 2008-2015 związany z Bałtyckim Teatrem Tańca Izadory Weiss oraz Operą Bałtycką w Gdańsku, gdzie jako solista występował w takich przedstawieniach jak Romeo i Julia, Chopinart, OUT, 4&4, Święto Wiosny, Czekając na…, Salome, Kopciuszek, Windows, No More Play i wielu innych. Jest laureatem nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla młodych twórców w dziedzinie kultury.

bilety: 15 zł, 10 zł dla członków regularnych grup KCC

https://www.tiketto.pl/Detale/show_event/1551982

Więcej

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kraków: Sala teatralna, Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close