Ludzie tańca

Zdjęcie: Michał Łabuś

Fot. Z archiwum BTT.

Wersja do druku

Udostępnij

 Michał Łabuś − tancerz, choreograf. Tańcem w różnych jego przejawach zainteresował się w wieku 7 lat i od tej pory zgłębiał samodzielnie jego tajniki. Uczestnicząc w kursach i konkursach doskonalił swoje umiejętności w kraju i za granicą. Brał udział w licznych turniejach w Polsce oraz poza granicami kraju, jest laureatem wielu nagród, m.in.: był dwukrotnie Mistrzem Polski w hip-hopie oraz Wicemistrzem Świata w hip-hopie.

 

Uczył się różnorodnych technik i stylów tanecznych: tańca współczesnego, jazzu, tańca klasycznego, salsy oraz hip-hopu. W wieku 17 lat przerwał zakończył karierę turniejową i skoncentrował się na pracy na deskach teatrów muzycznych. W latach 2003-2007 występował w teatrze muzycznym Capitol we Wrocławiu. Brał tam udział w widowiskach musicalowych i tanecznych: West Side Story, Swing-Duke Ellington Show, Eurazja, Gorączka, Mandarynki i pomarańcze. Zdał egzamin zawodowy ZASP i otrzymał dyplom tancerza zawodowego.

 

W styczniu 2008 roku dołączył do zespołu Bałtyckiego Teatru Tańca, z którym był związnay do końca 2014 roku.  W spektakalch tego zespołu występował w czołowych partiach: Romea w balecie Izadory Weiss Romeo i Julia, Chłopaka w Tango live (w ramach wieczoru Men’s dance) oraz w baletach Eurazja i 4&4 Izadory Weiss, Kilka krótkich sekwencji Jacka Przybyłowicza oraz Chopinart Emila Wesołowskiego. Obecnie kreuje pierwszoplanowe role w spektaklach Izadory Weiss OUT, Święto wiosny, Czekając na…, Kopciuszku Eugenio Scigliano oraz Windows / No More Play / Six Dances –Izadory Weiss i Jiříego Kyliána.

 

Na scenie Opery Bałtyckiej można go było również zobaczyć w partii Jochanaana w spektaklu Salome w reżyserii Marka Weissa. W 2011 roku wystąpił w autorskich projektach, jako choreograf i tancerz, pt. Uwikłani oraz Jesteś moją siostrą. Laureat Nagrody Prezydenta Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w dziedzinie Kultury 2010, zwycięzca plebiscytu czytelników „Gazety Wyborczej” Trójmiasto oraz portalu www.trojmiasto.gazeta.pl.

 

 

Fot. Z archiwum BTT.

powiązane

Wydarzenia

Bibliografia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close