Kraków/XLI Krakowskie Reminiscencje Teatralne: Komuna//Warszawa, Marta Ziółek „ZRÓB SIEBIE”

Zdjęcie: Kraków/XLI Krakowskie Reminiscencje Teatralne: Komuna//Warszawa, Marta Ziółek „ZRÓB SIEBIE”

Wersja do druku

Udostępnij

W ramach XLI Krakowskich Reminiscencji Teatralnych organizatorzy zapraszają na pokaz spektaklu Marty Ziółek Zrób siebie.

Zrób siebie zaczyna się od treningu, nakazu i cielesnej rzeźby. Obiektem eksperymentu jest grupa pięciu perfomerów i performerek, którzy na czas performansu przybierają imiona: High Speed, Coco, Lordi, Glow oraz Beauty. Moderatorką i przewodniczką po tym doświadczeniu jest Marta Ziółek jako Angel Dust. Znajdujemy się gdzieś między siłownią, imprezą techno a korporacyjnym kościołem mindfulness. Zrób siebie to utopia, wytwarzająca własny styl, język oraz seksualność. Proces ciągłego przekształcania tożsamości, która nigdy nie osiąga ostatecznego kształtu. To rodzaj tripu, który ciało zamienia w maszynę. Indywidualne cielesne monologi przenikają się tu z hybrydowym treningiem grupowym i transową praktyką złożoną z rave, jogi kundalini, latino flow i dancehallu.

Zrób siebie to gang, który do muzyki Lutto Lento bezustannie stwarza się i transformuje.

koncepcja i choreografia: Marta Ziółek

kreacja i performance: Agnieszka Kryst, Ramona Nagabczyńska, Robert Wasiewicz, Paweł Sakowicz, Katarzyna Sikora, Marta Ziółek, piosenkarka: Maria Magdalena Kozłowska

dramaturgia: Anka Herbut, muzyka: Lutto Lento, zdjęcia: Witek Orski, Dawid Grzelak, wideo i oprawa wizualna: Krzysztof Bagiński, kostiumy: Marta Ziółek, scenografia: Dominika Olszowy menadżer produkcji: Ewa Paradowska

produkcja: Komuna//Warszawa

Premiera: 20.05.2016.

Czas trwania: 60 min.

LINKI:

http://komuna.warszawa.pl/2016/05/25/marta-ziolek-zrob-siebie/

Logo Komuna Warszawa (miniaturka)

Strona festiwalu: http://krt-festival.pl/

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 18:30

Kraków: Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, ul. Nadwiślańska 2-4

powiązane

Ludzie

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close