Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Polskie artystki awangardy tanecznej”

Zdjęcie: Poznań/Polski Teatr Tańca/„Odpowiednie dać tańcowi słowo”: „Polskie artystki awangardy tanecznej”

Fot. Wojtek Pacewicz

Wersja do druku

Udostępnij

Polski Teatr Tańca zaprasza na spotkanie wokół książki Polskie artystki awangardy tanecznej. Historie i rekonstrukcje/ Polish Dance Avant-Garde Artists. Stories and Reconstructions pod redakcją Joanny Szymajdy. Wydawcami publikacji są Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Adama Mickiewicza. Publikacja jest częścią koordynowanego przez Instytut Adama Mickiewicza międzynarodowego programu kulturalnego POLSKA 100, realizowanego w ramach  Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021. Została dofinansowana ze środków MKiDN w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021.

Publikacja jest dwujęzyczna i zawiera 11 artykułów 11 autorów i autorek, skoncentrowanych wokół postaci polskich choreografek i wielkich osobowości scenicznych: Janiny Mieczyńskiej, Ireny Prusickiej, Tacjanny Wysockiej, Bronisławy Niżyńskiej, Marie Rambert, Poli Nireńskiej, Yanki Rudzkiej oraz o rekonstrukcjach ich prac i archeologii tańca. Organizatorzy zapraszająna dyskusję o kolejach losu polskiego tańca międzywojennego oraz jego barwnych przedstawicielkach.

Przy okazji spotkania będzie możliwość nabycia książek w promocyjnej cenie 33 zł.

Rozmówczynie: Joanna Szymajda, Hanna Raszewska-Kursa, Iwona Pasińska

Moderatorka/kuratorka: Anna Królica

Przeczytaj:

O książce: http://www.taniecpolska.pl/bibliografia/1265

Recenzję Marceliny Obarskiej na portalu Culture.pl:

http://culture.pl/pl/dzielo/polskie-artystki-awangardy-tanecznej-historie-i-rekonstrukcje-red-joanna-szymajda

Dyskusja odbędzie się w cyklu Odpowiednie dać tańcowi słowo, który obejmuje rozmowy,poruszające zagadnienia związane z eksperymentalną sztuką tańca współczesnego. Raz w miesiącu podczas spotkania w Polskim Teatrze Tańca w Poznaniu organizatorzy zapraszają do rozmowy najistotniejszych zagadnieniach związanych z przestrzenią sztuki choreograficznej w kontekście eksperymentu. Ostatnio spotkania zadedykowane są nowościom wydawniczym.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Poznań: Studio Polskiego Teatru Tańca, ul. Kozia 4.

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

Teksty

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close