Warszawa: Scena Tańca Studio 2016 – odsłona VIII: „Zrób siebie – wizerunek i autokreacja”

Zdjęcie: Warszawa: Scena Tańca Studio 2016  – odsłona VIII: „Zrób siebie – wizerunek i autokreacja”

Fot. Violetta Kaszubowska

Wersja do druku

Udostępnij

Ósma odsłona II edycji projektu Scena Tańca Studio, realizowanego przez Teatr Studio oraz Instytut Muzyki i Tańca przy wsparciu Biura Kultury m.st. Warszawy i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odbędzie się w dniach 2-4 września 2016 roku. Scena Tańca Studio to program regularnej prezentacji najciekawszych spektakli tanecznych z całej Polski, zrealizowanych przez polskich artystów i zespoły lub twórców działających na stałe w Polsce. Przez trzy lub cztery dni każdego miesiąca Studio staje się przestrzenią dedykowaną wyłącznie wydarzeniom tanecznym – w programie znajdują się wydarzenia pokazujące różnorodność form i stylów tańca współczesnego.

Kuratorem odsłon STS od września do grudnia 2016 jest Włodzimierz Kaczkowski. Temat pierwszej odsłony w nowym sezonie artystycznym brzmi Zrób siebie – wizerunek i autokreacja. Kurator zapowiada ją tak: „Czy tworzenie własnego wizerunku na zewnętrzny użytek nie zakłada z góry jakiegoś wysilenia, fałszu, uniemożliwia proste bycie sobą? Razem z wykonawcami i choreografami spróbujemy się nad tym zastanowić.”

W programie wyjątkowa okazja do obejrzenia spektaklu 27 sezonów Polskiego Teatru Tańca – pożegnalnego przedstawienia Ewy Wycichowskiej, który stanowi przegląd twórczości choreografki jako dyrektorki zespołu. Pierwsza i jedyna jak dotąd prezentacja odbyła się w ramach Malta_Festival Poznań 2016 i była planowana jako wydarzenie jednorazowe.

Ponadto obejrzeć będzie można również dwie inne choreografie na duży zespół – Kielecki Teatr Tańca pokaże wieczór Wibracje, na który składają się choreografie znakomitych choreografów: Łk 10.29 Kto jest moim bliźnim? Roberta Bondary i Poza horyzont Jacka Przybyłowicza.

W programie również wizualny spektakl Przenikanie, stworzony przez Iwonę Olszowską i Annę Haracz – dwie dojrzałe artystki, praktykujące różne formy pracy z ciałem i świadomością. Ponadto w programie dwie solowe prace pokaże Sopocki Teatr Tańca

Joanna Czajkowska wystąpi z Powiększeniem – Zoom Out, a młoda współpracowniczka artystki, Kalina Porazińska, pokaże choreografię Czajkowskiej zatytułowaną Jak uprawiać, żeby wyszło.

W programie znalazła się również premiera – SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny młodego artysty Wojciecha Grudzińskiego. Wrześniową odsłonę STS 2016 zakończy głośny już performans Marty Ziółek Zrób siebie, który bardzo szybko po majowej premierze stał się olbrzymim sukcesem frekwencyjnym.

Szczegółowe informacje i tekst kuratorski dostępne są tu: http://teatrstudio.pl/aktualnosci/news,332,scena-ta%C5%84ca-studio

PROGRAM

 

2 września 2016 (piątek)

godz. 18.00, Malarnia

Anna Haracz, Iwona Olszowska: Przenikanie

godz. 20.00, Duża Scena

Kielecki Teatr Tańca: Wibracje

 

3 września 2016 (sobota)

godz. 15.00, Modelatornia

Adam Adamonis i Karolina Kroczak, Improwizacja, kreacja z partnerem – warsztaty

 

godz. 18.00, Malarnia

Polski Teatr Tańca: 27 sezonów – chor. Ewa Wycichowska

godz. 19.00, Duża Scena

Spektakle Sopockiego Teatru Tańca (Kalina Porazińska, Jak uprawiać, żeby wyszło Joanna Czajkowska, Powiększenie – Zoom Out)

4 września 2016 (niedziela)

 

 

godz. 15.00, Modelatornia

Adam Adamonis i Karolina Kroczak, Improwizacja, kreacja z partnerem – warsztaty

 

godz. 18.00, Malarnia

Wojciech Grudziński: SLAVE4YOU dlaciebiedlarodziny (premiera)

godz. 20.00, Duża Scena

Marta Ziółek, ZRÓB SIEBIE

Scena Tańca Studio

 Bilety:
– 20 zł / jeden spektakl;
– 35 zł / 45* zł — karnet całodniowy

*od 3 spektakli 

Warsztaty:
20 zł / osoba
Zgłoszenia na warsztaty należy przesyłać drogą mailową na adres: magdalena.grabowska@teatrstudio.pl do 31 sierpnia do godz. 12.00.

Bilety do nabycia w kasie Teatru Studio oraz za pośrednictwem strony internetowej Teatru Studio: www.teatrstudio.pl

Kurator: Włodzimierz Kaczkowski

organizatorzy:

Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza,

Instytut Muzyki i Tańca

www.teatrstudio.pl

www.imit.org.pl

dofinansowano ze środków:       

Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Miasta Stołecznego Warszawy

IMIT (miniaturka) Logo Teatr Studio (miniaturka)

MKiDN dofinansowanie (miniaturka)Zakochaj się w Warszawie - logo (miniaturka)

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

Warszawa: Teatr Studio, Pl. Defilad 1

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close