Warszawska Scena Tańca: Edyta Kozak, Roland Rowiński – Folk? A ja się nie zgadzam

Zdjęcie: Warszawska Scena Tańca: Edyta Kozak, Roland Rowiński – Folk? A ja się nie zgadzam

Wersja do druku

Udostępnij

W ustach młodego człowieka słowo „folklor” ma dziś przede wszystkim pejoratywny wydźwięk. To synonim obciachu. Autorzy spektaklu, zdając sobie sprawę z kulturotwórczej roli sztuki ludowej, która w ustnej tradycji przechowuje zbiór podstawowych zasad moralnych, poszukują sposobu ich przeniesienia na grunt sztuki współczesnej. Zderzając osobiste doświadczenia tancerzy oraz doświadczenia z obszaru dziedzin sztuki, którymi się zajmują, choreografka i reżyser umieszczają problem folkloru w szerszym kontekście naszej tożsamości narodowej.

koncepcja, choreografia: Edyta Kozak

reżyseria: Roland Rowiński

kostiumy: Gwen van Den Eijnde

choreografia i wykonanie: Izabela Szostak, Karol Tymiński, Rafał Dziemidok, Takako Matsuda

światła: Ewa Garniec

dźwięk i wideo: Tomasz Karpowicz

kierownik produkcji: Natalia Starowieyska

asystentka produkcji: Joanna Chitruszko

produkcja: Fundacja Ciało/Umysł, MASA

koprodukcja:Fundacja Burdąg, Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, Open Latitudes (Latitudes Contemporaines- Lille, Les Halles – Bruxelles, L’Arsenic – Lausanne, Le Manège-Mons/Maison Folie, Festiwal Ciało/Umysł), w ramach programu Kultura Unii Europejskiej

partnerzy: Katedra Mody – Akademia Sztuk Pięknych

powiązane

Ludzie

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close