Wrocław: Teatr ROZBARK „Balance of Democracy”, „Egoistic Experiment/I am the Performance/Jestem spektaklem”

Zdjęcie: Wrocław: Teatr ROZBARK „Balance of Democracy”, „Egoistic Experiment/I am the Performance/Jestem spektaklem”

„Balance of democracy”. Fot. Aleksandra Staszczyk

Instytut Grotowskiego we Wrocławiu zaprasza na prezentację prac Teatru ROZBARK, tj. Balance of Democracy i Egoistic Experiment / I am the Performance / Jestem spektaklem.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu Balance Of Democracy

Praca nad duetem Balance of Democracy stała się przestrzenią badawczą pojęcia demokracji i poszukiwania znaku-gestu w ciele. Intrygujące stało się dla mnie, jak można wyrazić symbolicznie zagadnienie demokracji. Zdałam sobie sprawę, że gwarancją systemu demokratycznego jest stan ciągłej równowagi w społeczeństwie. Aby osiągnąć stan spokoju i opanowania, trzeba doświadczyć równowagi, czyli takiego stanu ciała, w którym działające nań siły wzajemnie się znoszą, a więc nie powodują ruchu i to właśnie jest dla mnie intrygujące. W wymiarze symbolicznym odkryłam znak fizyczny przechodzenia dwóch ciał naprzemiennie ze stania na rękach do stania na nogach. Pozycja odwrócona ciała jest trudna, ale można ją oswoić i traktować na równi ze staniem na własnych nogach. Fascynuje mnie ciągłe bycie pomiędzy tymi stanami. To stało się punktem wyjścia do zrozumienia mechanizmów systemu demokratycznego, który jest tak bardzo kruchy i delikatny.

Realizatorzy:

Koncepcja, choreografia, przestrzeń: Anna Piotrowska
Muzyka: Ekman GMMDI / Anna Piotrowska
Tańczą: Kamil Bończyk, Daniel Zych

O spektaklu Egoistic Experiment / I am the Performance / Jestem spektaklem:

To ważne, aby zrozumieć moment, w którym naprawdę wiesz, co oznacza twoja sztuka. Zaczynasz wiedzieć kim jesteś. Sposób, w jaki uzyskałeś tę wiedzę pokazuje, że stałeś się i stajesz się spektaklem. Każdy ruch, świadomość tego jak po prostu jesteś pokazuje kim jesteś. I naprawdę zaczynasz szanować i znaczyć dla samego siebie. Tak, jesteś wykonawcą w egoistycznym pięknym sposobie satysfakcji w tolerancji i otwartości na innych. Najprościej jak się da.

Anna Piotrowska

Realizatorzy:

Choreografia i wykonanie: Anna Piotrkowska
Muzyka: cover Aleksandry Piotrowskiej wg (Feels Like) Heaven zespołu Fiction Factory, Tekst: Kevin Patterson i Eddie Jordan

Wstęp wolny, wymagana rezerwacja bezpłatnej wejściówki

Po pokazach, ok. godz. 20.00, odbędzie się spotkanie z twórcami, które poprowadzi dr Wojciech Mackiewicz.

Pokaz spektakli finansowany przez Miasto Wrocław z programu stowarzyszenia Jest człowiek pt. Wspieranie rozwoju osobistego i społecznego dzieci i młodzieży.

Więcej informacji: https://grotowski-institute.pl/wydarzenia/18734/

Zdjęcie

„Egoistic Experiment /I am the Performance / Jestem spektaklem”. Fot. Karolina Jóźwiak

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Wrocław: Instytut im. Jerzego Grotowskiego, Studio Na Grobli, ul. Na Grobli 30–32

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close