Dominik Więcek – tancerz. Urodził się w 1992 roku. Ukończył Wydział Teatru Tańca w Bytomiu – Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Był stypendystą Folkwang Universität der Künste w Essen. Występował m.in. w spektaklach Jerzego Stuhra, Radosława Rychcika, oraz tańczył w choreografiach Jensa van Daele, Giorgii Maddammy, Idana Cohena, Eryka Makohona, Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowksiej i Jacka Łumińskiego. Jego autorskie solo Złota rybka nagrodzono podczas SoloDuo International Dance Festival w Budapeszcie oraz w Konkursie Choreograficznym 3…2…1… TANIEC! 2016. Solo Dominique w choreografii Macieja Kuźmińskiego zostało wielokrotnie wyróżnione na krajowych oraz międzynarodowych festiwalach. m.in. w Gdańsku, Tarnowie, Warszawie, Hanowerze, czy Stuttgarcie.
Solo Dominique zostało uhonorowane m.in.:
– obydwoma Nagrodami Publiczności na XX Solo-Tanz-Theater Festival w Stuttgarcie w 2016 roku,
– I Nagrodą w Konkursie Choreograficznym w ramach Warszawskiej Platformy Tańca 2015 roku,
– II Nagrodą oraz Nagrodą Publiczności w międzynarodowym konkursie „Solo Dance Contest” w 2015 roku,
– wyróżnieniem od jury w składzie Zofia Rudnicka, Witold Jurewicz, Ryszard Kalinowski w Tarnowie podczas Konkursu Choreograficznego „Make Move” w ramach Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca „Scena Otwarta” w Tarnowie,
– dwoma nagrodami dla Macieja Kuźmińskiego na XXX Międzynarodowym Konkursie Choreograficznym w Hanowerze: II nagrodą przyznaną przez jury w 12-osobowym składzie oraz zaproszeniem do stworzenia w przyszłym sezonie nowej produkcji dla Scapino Ballet, jednego z najbardziej znanych i najdłużej istniejących teatrów tańca w Holandii, mających siedzibę w Rotterdamie.
W sezonach 2016/2017, 2017/2018, 2018/2018 był tancerzem Polskiego Teatru Tańca. Obecnie razem z Michałem Przybyłą członek kolektywu twórczego Direct Message. W ramach działalności zespołu powstał spektakl Bromance, a także instalacja otwarta Animalia. Bromance został laureatem II Konkursu na Najlepszy Spektakl Teatru Niezależnego „The Best Off”, a także zdobył wyróżnienie na 54. Przeglądzie Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT 2019 w Szczecinie.