Klub Żak w Gdańsku zaprasza na premierę spektaklu Every Minute Motherland w choreografii Macieja Kuźmińskiego. Jest ona przewidziana na 25 sierpnia 2022 roku o godz. 19.00 w siedzibie tej instytucji.

Wersja do druku

Udostępnij

Every Minute Motherland to minimalistyczna, a zarazem mocna praca taneczna, stworzona pod wpływem wojny w Ukrainie przez polsko-ukraiński zespół, złożony m.in. z uchodźców, którzy podzielili się swoim doświadczeniem zawodowym i opowieściami wojennymi z pierwszej ręki.

W spektaklu występuje siedmioro tancerek i tancerzy, którzy jednocześnie są jego współautorami. Za pomocą języka ruchu wyrażają żywe doświadczenie rozdarcia i niepokoju, zawieszenia pomiędzy pamięcią przeszłości a niewiarygodną teraźniejszością, w nadziei na znalezienie ścieżki wspólnego rozumienia świata.

Realizatorzy:

Choreografia: Maciej Kuźmiński
Asystentka choreografa: Monika Witkowska
Dramaturg: Paul Bargetto
Obsada: Omar Karabulut, Daria Koval, Anna Myloslavska, Vitaliia Vaskiv, Monika Witkowska, Dominik Więcek, Anastasia Ivanova

Więcej informacji o Gdańskim Festiwalu Tańca: link

Kolejny pokaz spektaklu jest planowany na 26 sierpnia w Łodzi.

Projekt jest tworzony przez Maciej Kuźmiński Company w ramach projektu Rezydencja/premiera 2022 Klubu Żak w Gdańsku, Materię w Łodzi w ramach programu Przestrzenie Sztuki. Projekt otrzymał także wsparcie udzielone w ramach funduszu Creators for Ukraine zarządzanego przez CISAC we współpracy z ZAiKS-em.
Partnerzy: Ukrainian Institute oraz Dom Filmu.

Program Przestrzenie Sztuki jest finansowany ze środków Ministra Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

Operator: Materia
Partnerzy: Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, Miejska Strefa Kultury Ośrodek Sztuki oraz Urząd Miasta Łodzi

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close