Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: DzikiStyl Company „Pan Zaraz”

Zdjęcie: Gdańsk / Maraton 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca: DzikiStyl Company „Pan Zaraz”

DzikiStyl Company „Pan Zaraz”. Fot. Michał Heller

Klub Żak w Gdańsku zaprasza na spektakl Pan Zaraz zespołu DzikiStyl Company. Odbędzie się on w ramach Maratonu 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca, przeglądu najnowszych spektakli trójmiejskich artystów.

Wersja do druku

Udostępnij

O spektaklu:

Pan Zaraz to skondensowany przekaz odzwierciedlający pewne odbicie rzeczywistości kontestowanej. Ruch zamknięty w pikselach na dedykowanym ekranie, ale też ruch uwolniony i w interakcji, wizualizacja alter ego Zaraza, interlokutora, który otrzymał werbalną sprawczość, a nawet ostatecznie siłę współmierności przekazu – to w skrócie demonstracja koncepcji spektaklu. Wioleta Fiuk i Patryk Gacki zmierzyli się nie tylko z ideą celebracji pustki, ale także, jak się wydaje, ze swoją dotychczasową strukturą przekazu.”

Katarzyna Wysocka / Gazeta Świętojańska

DzikiStyl Company – teatr założony w 2010 roku przez Wioletę Fiuk i Patryka Gackiego, profesjonalnych tancerzy i choreografów z bogatym dorobkiem artystycznym. Współpracują z teatrami dramatycznymi, m.in. Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Jaracza w Olsztynie, Teatrem Muzycznym w Gdyni. Pracują dla telewizji i reklamy. Byli finalistami You Can Dance i choreografami Got to Dance. Ich technika taneczna jest oryginalna i charakterystyczna.  

Realizatorzy:

Choreografia, wykonanie: Wioleta Fiuk, Patryk Gacki
Współpraca: Laura Adel, Kate van Dalls

Zrealizowano ze środków miasta Gdańska w ramach Stypendium Kulturalnego

Czas trwania: 45 minut

***

O Maratonie 14. Gdańskiego Festiwalu Tańca:

Podczas wydarzenia wystąpią: Sopocki Teatr Tańca, założony w 1998 roku, wielokrotnie nagradzany, znany z autorskiej muzyki i kostiumów; Hertz Haus – cztery artystki o niesamowitej energii scenicznej, zaskakujące widza pomysłami; h.art company – tworzący na scenie poetyckie, wciągające światy; DzikiStyl Company, czyli Wiola Fiuk i Dariusz Gacki, znani z perfekcji technicznej własnego, nietypowego stylu tańca; oraz niezależne artystki Dana Chmielewska, Agata Gregorkiewicz, Aleksandra Konieczna i Joanna Nadrowska.
Maraton będzie świętem tańca, nawiązującym do początków Gdańskiego Festiwalu Tańca oraz okazją do promocji trójmiejskich artystów w Polsce i za granicą. Spektakle prezentowane będą w dwóch gdańskich lokalizacjach – Klubie Żak oraz Zakładzie Kulturalnym. Najlepiej przemieszczać się rowerem, ale starczy też czasu na przejście na piechotę i wypicie kawy w kawiarni Klubu Żak. Pula biletów dla widzów zostanie udostępniona na początku listopada.
Maraton jest realizowany ze środków Miasta Gdańska i Klubu Żak, który jest miejską instytucją kultury we współpracy z Zakładem Kulturalnym.
Festiwal dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Taniec”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Więcej informacji: link

KALENDARIUM

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 12:00

Gdańsk: Klub Żak, ul. Grunwaldzka 195/197

inne wydarzenia

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close