Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Wieczór młodych choreografów”

Zdjęcie: Kielce: Kielecki Teatr Tańca „Wieczór młodych choreografów”

Kielecki Teatr Tańca „Wieczór młodych choreografów”

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na Wieczór Młodych Choreografów, na którym zaprezentowane zostaną trzy z sześciu spektakli z antologii.

Wersja do druku

Udostępnij

Spektakle są autorstwa zawodowych tancerzy Kieleckiego Teatru Tańca, którzy wcielili się również w rolę choreografów. Istotą przedsięwzięcia jest zapewnienie młodym choreografom instytucjonalnego wsparcia poprzez możliwość niezależnego wyboru tematu i formy tanecznej artystycznej wypowiedzi. ​

Wystawione zostaną spektakle pt.:

Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego
W Twoim odbiciu w choreografii Klaudii  Tkaczyk i Szymona Pacholca
Venus de Fresa w choreografii Mateusza Wróblewskiego

W spektaklu występują artyści Kieleckiego Teatru Tańca oraz adeptki z grupy konkursowej Saltatio działającej w Szkole Kieleckiego Teatru Tańca.

Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego, inspirowana jest ludowymi wierzeniami i legendami o Górach Świętokrzyskich. Opowiada historię dwójki dzieci – Jasia i Małgosi – którzy w towarzystwie Czarnego Kota przeżywają niezwykłą przygodę w Noc Kupały.

W twoim odbiciu duetu choreograficznego Klaudii Tkaczyk i Szymona Pacholca to opowieść o dzieleniu się miłością, pielęgnowaniu i sile uczuć.

Venus de Fresa Mateusza Wróblewskiego eksploruje temat kobiecości w wielu jego wariantach: tradycyjnym, współczesnym, feministycznym, religijnym, popkulturowym. Etiuda utrzymana jest w komediowym tonie, a kolejne taneczne obrazy łączy symbolika truskawki, utożsamianej w mitologii rzymskiej z boginią piękna i miłości Wenus.

ARCHIWUM WYSTAWIEŃ

godz. 19:00

Kielce: Kielecki Teatr Tańca, Plac Moniuszki 2B

inne wydarzenia

powiązane

Ludzie

Zespoły

Organizacje

Festiwale

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close