W Dniu Dziecka, 1 czerwca 2022 roku odbędzie się premiera spektaklu Polskiego Teatru Tańca pt. KoczkodanSe w reżyserii Iwony Pasińskiej, dramaturgii Radosława Wysockiego i scenografii Andrzeja Grabowskiego.

Wersja do druku

Udostępnij

Zwierzęta to najbliższe człowiekowi żywe istoty. Kochamy je, cieszymy się ich obecnością, a jednocześnie próbujemy zdominować, nie dociekając, co czują, jakie są naprawdę.

A co by było, gdybyśmy odkryli w pełni ich dziką i zaskakującą naturę? Obudzili w sobie empatię dla zwierząt? Poczuli szacunek dla autonomii, naturalnego piękna i instynktownej mądrości?

Spektakl KoczkodanSe przeznaczony dla młodych widzów, w wieku 7-11 lat. Utwór wpisuje się z jednej strony w realizowany przez Polski Teatr Tańca w tym roku idiom „Człowiek – zwierzę”, z drugiej zaś jest elementem jego nowej misji: zarażania tańcem dzieci.

Dzieci od wieków słyszą i widzą w bajkach, że zwierzęcy bohaterowie czują i cierpią, potrafią się martwić i cieszyć, że umieją i kochać, i nienawidzić; że ich uczucia niczym nie różnią się od emocji ludzi. Szkoda jednak, że widzimy to tylko w bajkach.

Będzie to pierwszy w historii Teatru spektakl edukacyjny dla młodych widzów, i jednocześnie pierwsze w Polsce edukacyjno-artystyczne przedsięwzięcie, obejmujące kształcenie z zakresu teatru tańca i etyki empatii.

Libretto i dramaturgia: Radosław Wysocki
Reżyseria: Iwona Pasińska
Scenografia i kostiumy: Andrzej Grabowski
Muzyka i opracowanie dźwięku: Zbigniew Kozub, Michał Beszczyński, Zuzanna Majewska
Wideo projekcje: Marek Grabowski, Edyta Pietrowska
Współpraca kostiumograficzna i charakteryzacja: Adriana Cygankiewicz
Asystentka spektaklu: Paulina Jaksim

Bohaterowie:

Bizon – Katarzyna Rzetelska
Kangur – Jinwoo Namkung
Koczkodany –  Julia Hałka, Patryk Jarczok
Kozica – Sandra Szatan
Lew – Daniel Michna
Niedźwiedź – Dominik Kupka
Papugi – Zbigniew Kocięba, Emily Wong- Adryańczyk
Pingwiny – Katarzyna Kulmińska, Kacper Bożek
Słoń – Evelyn Blue
Wielbłąd – Zofia Tomczyk
Żyrafa – Jerzy Kaźmieczak

Gościnnie w rolach:

Dyrektora Zoo: Ewa Zgrabczyńska (Dyrektor Ogrodu Zoologicznego w Poznaniu)
Reżysera: Maksymilian Świtała (debiut w teatrze tańca)

Obsługa spektaklu: Michał Beszczyński, Adriana Cygankiewicz, Artur Dolata, Przemysław Gapczyński, Zuzanna Majewska, Grzegorz Potocki, Dariusz Szych

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego oraz ze środków finansowych Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.

Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.

Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej.

Close